Дитяча стоматологія

Чому так важливо слідкувати за здоров’ям зубів Ваших дітей?

Справа в тому, що молочні зуби мають чіткі терміни прорізування та зміни на постійні. Якщо вони псуються та випадають раніше, це може спровокувати у дитини формування неправильного прикусу у майбутньому. Захворювання у молочних зубах розвиваються вдвічі швидше ніж постійних, дитина так само, як і дорослі, відчуває дискомфорт та біль, тому вчасне їх виявлення та лікування дуже важливе!

У нас в клініці працює спеціалізований дитячий стоматолог, який знайде підхід до будь-якої дитини, вилікує карієс зубів та попередить проблеми із зубами та яснами в майбутньому, а також навчить, як правильно доглядати за ротовою порожниною! Важливо, щоб перший досвід дитини зі стоматологом був позитивний, адже від цього буде залежати прийняття лікування дитиною в майбутньому!

Треба розуміти, що лікування маленьких пацієнтів – це співпраця лікаря та батьків, без розуміння батьками важливості лікування, його успіх неможливий.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ЛІКУВАННЯ​

  • Особливий підхід​

Наша команда вміє знайти підхід до дитини, тому головне завдання для батьків – зробити так, щоб відвідування нашої стоматології для неї стало цікавою пригодою. Ми любимо дітей, і перш за все, хочемо, щоб візит до лікаря залишав по собі не сльози, а гарні приємні спогади. Все лікування відбувається з дозволу дитини та за її бажанням. Під час лікування дитина може обрати улюблений мультфільм та обов’язково в кінці отримає подарунок за хоробрість.

Ми не лікуємо з утриманням!

  • Перший візит до лікаря

Для гарної взаємодії лікаря і дитини, знайомство маленького пацієнта з стоматологом потрібно починати з появи першого зуба. Лікар розповість як правильно доглядати за зубами малюка і на що звертати увагу батькам. Професійну гігієну можна розпочинати з двох років. Ця процедура безболісна та навіть приємна, вона адаптує дитину, знайомить з приладами, викликає довіру, та залишає приємні спогади.

 
  • Знеболення для більшого комфорту

Щоб повноцінно вилікувати карієс необхідно повністю видалити інфіковані тканини зуба, але це може викликати неприємні відчуття у дитини. Тому ми обов’язково використовуємо знеболення для більшого комфорту дитини. Сучасні анестетики не токсичні для організму, доза анестетика розраховується індивідуально на кожного маленького пацієнта.

 
  • Матеріали

Для відновлення зуба ми використовуємо сучасні якісні фотополімерні матеріали, які ідеально підходять по кольору зуба та відтворюють його форму.

ДОГЛЯД ЗА РОТОВОЮ ПОРОЖНИНОЮ ВДОМА

Привчати дітей до правильної, регулярної гігієни потрібно з появою перших зубів. Вже з 6 місяців можна використовувати спеціальну зубну щітку, що одягається на палець. Зуби потрібно чистити не менше двох хвилин два рази на день – вранці та ввечері, після годування. Батьки повинні до 10 років допомагати чистити зуби і контролювати цей процес візуально за допомогою індикаторів зубного нальоту.

Характер харчування також впливає на стан молочних зубів, тому в раціоні повинно бути багато продуктів, які містять фтор, кальцій, фосфор для зміцнення емалі, також давайте дитині тверді продукти: ціле яблуко, моркву, щоб зуби отримували навантаження, самостійно очищувалися.

Зменшіть кількість солодощів, таких як льодяники, солодкі напої. Краще запропонуйте дитині шоколадну цукерку, але не більше 1-2 на день.

 

ПРОФЕСІЙНА ГІГІЄНА

Професійна гігієна ротової порожнини дитини повинна проводитися кожні 4 місяці, тому що діти лінуються, забувають чистити зуби, не дозволяють батькам контролювати гігієну, ображаються, коли їм хочуть допомогти і, в результаті, на зубах лишається велика кількість нальоту, в якому розмножуються бактерії. Згодом під нальотом розвивається карієс.

Під час чистки лікар ретельно очищає всі поверхні зубів, місця, до яких важко дістатися звичайною щіткою, оглядає ротову порожнину, щоб знайти та попередити розвиток та ускладнення карієсу.

Професійні пасти з низьким ступенем абразивності та ротаційні щітки, резинки, кальцієвмісний порошок, не шкодять емалі та зменшують ризик розвитку карієсу. Після процедури лікар розповість, яка паста необхідна, продемонструє і навчить як правильно чистити зуби.

ФТОРУВАННЯ ЗУБІB

Емаль зубів завершує своє формування протягом чотирьох років після прорізування зубів, тому головне з в цей період – допомогти їй сформуватися та захистити від негативних чинників. Один із способів зміцнити її – фторування.

Ця процедура виконується лише на чисті зуби, тому перед нею обов’язково проводиться професійна гігієна. Після неї гель з великим вмістом фтору наносять у м`яку капу і одягають на зуби на 2-4 хвилини. Фтор проникає в емаль, заповнює маленькі пори та утворює захисну плівку на зубах, яка не дає нальоту та бактеріям фіксуватися на емалі. Це тимчасова процедура, яку потрібно повторювати кожні 4 місяці.

ГЕРМЕТИЗАЦІЯ ФІСУР

Перші постійні жувальні зуби з’являються у дитини в шість років, але часто батьки не приділяють ним уваги, або взагалі думають, що ці зуби також змінюються. Як наслідок – дуже погано слідкують за їх гігієною. А в цей час в фісурах зубів (тобто у рельєфі жувальної поверхні) поселяються бактерії, що дуже швидко викликають карієс, оскільки емаль ще не досить міцна. Герметик заповнює та ізолює фісури від мікробів у період дозрівання емалі, допомагаючи їй сформуватися здоровою.

ЧОМУ ПОТРІБНО ВЧАСНО ЛІКУВАТИ МОЛОЧНІ ЗУБИ?

  • Зміна зубів у дітей триває з 6 до 13 років – весь цей час вони виконують важливу функцію у подальшому формуванні зубощелепної системи. Тому, якщо втрата молочного зуба відбулася раніше фізіологічної зміни – виникають порушення в розвитку щелеп, формується неправильний прикус.
  • Зуби дітей містять менше мінералів, тому бактерії, що живуть в м’якому нальоті швидко проникають в середину та руйнують їх, викликаючи карієс. ​
  • Здоров’я постійних зубів залежить від здоров’я молочних, адже карієс, як і будь-яка інфекція, може поширюватися на зуби, які прорізуються поруч.​
  • Якщо вчасно не лікувати карієс, він може швидко перетворитися на пульпіт. Інфекція проникає в кореневі канали і може стати причиною пошкодження зачатку постійного зуба та ранній втраті молочного.
  • Карієс знижує загальний імунітет! Організм вимушений постійно боротися з бактеріями, тому дитина може часто хворіти ангіною та гострими респіраторними захворюваннями.​