Імплантація зубів

Що таке імплант?​

По своїй суті, імплантат (імплант) – це штучний корінь, який встановлюється в щелепу людини і в подальшому «приживається» (остеоінтегрується) в ній. Здебільшого імплантати виготовляють з титану, як найбільш біологічно сумісного матеріалу, але сучасні імплантати можуть бути виготовлені в медичних сплавів з різним вмістом титану або навіть з діоксиду цирконію.

Остеоінтеграція – це унікальне явище, коли кісткові клітини людини ростуть навколо імплантату, після чого він стає єдиним цілим з кістковою тканиною щелепи. Тільки сплав титана та деякі інші матеріали, з яких виготовляють імплантати, мають таку властивість.

Також імплантати володіють стійкістю до корозії, вони неймовірно міцні. При дотриманні рекомендацій зуб, відновлений на імплантаті, буде виконувати свою функцію все життя. ​

Встановлення дентального імплантата – одне з найменш травматичних втручань в практиці стоматолога-хірурга. Класична операція проходить під місцевою анестезією і триває близько 30 хвилин.

Інколи встановити імплантат без додаткових маніпуляцій (костна пластика, синус-ліфт, нарощування кісткової тканини) неможливо, тому що у пацієнта недостатній об’єм кісткових тканин в місці імплантації. В цьому разі час операції може збільшитись і визначається індивідуально.

На сьогодні, відновлення зубу методом протезування на імплантаті найбільш фізіологічний метод повернення до зубного ряду втрачених зубів. Він має цілий ряд переваг порівняно з іншими методиками:

  • Внаслідок того, що завдяки імплантату навантаження передається на кістку в повному обсязі, такий метод протезування запобігає поступовому зменшенню кісткових тканин в місці дефекту. Жоден інший спосіб протезування не має цього ефекту.
  • При відновленні зубу на імплантаті не доведеться обточувати здорові зуби, що знаходяться поряд дефекту, як це було б необхідно зробити при протезуванні «зубним мостом».
  • Зуб на імплантаті виглядає й відчувається так само, як і свій власний зуб та не спричиняє своєму власнику жодного фізіологічного чи психологічного дискомфорту.

Якщо вам потрібно відновити один чи декілька втрачених зубів звертайтеся за консультацією до наших лікарів – вони допоможуть обрати найкращу методику протезування виходячи з вашої клінічної ситуації та бюджету.​